Design templates:
Banner
GMT time:
2024-Apr-19
04:09:38

NNN banner
Design templates: GMT time: 2024-Apr-19 04:09:38

Wybierz język:
Deutsch polski Русский Español English English

indeks
1-Jak dołączyc i grać w Otwartej Lidze Intermediate 2-Ranking Otwartej Ligi Intermediate 3-Twoje konto

Jak dołączyć i grać w Otwartej Lidze Intermediate (Open Intermediate League)

Proszę pamiętaj, że klan NNN oraz Otwarta Liga Intermediate to dwie różne rzeczy, pamiętaj że bycie graczem ligowym nie znaczy, iż jesteś członkiem klanu NNN.
Ponadto zwróć uwagę ze liga została zaprojektowana i zbudowana przez członków NNN aby dać spokojne miejsce dające możliwość gry z innymi zawodnikami. Jeśli nie potrafisz zachowywać się odpowiednio (albo potrzebujesz definicji odpowiedniego zachowania) po prostu opuść ligę. Przyjazna atmosfera jest ważniejsza niż wysoka liczba graczy.

1.1- Zapisywanie się do ligi

a) Stwórz konto na naszym forum i otwórz nowy temat w dziale dla debiutantów zawierający informacje, że chcesz dołączyć do ligi. Następnie podaj swój ‘Nick’ pod którym będziesz występował w lidze (poza tym możesz napisać o sobie kilka słów). Po napisaniu wiadomości musisz poczekać aż ligowy administrator stworzy twoje konto na stronie (www.normalnonoobs.com) i wyśle ci niezbędne informacje. Jeśli zostaniesz poproszony o podanie kodu ZIP podczas rejestracji, wpisz dowolny numer.

b) Przeczytaj zasady ligowe.

c) Pobierz ligowy schemat.

d) Znajdź kogoś do gry.
Znalezienie kogoś do gry może nie być łatwe jeśli po prostu włączysz grę i połączysz się z wormnetem. Głowna przyczyną tego jest to, iż nie każdy łączy się w tym samym czasie, a jeśli już jest połączony to bardzo często nie możesz go zobaczyć (a on ciebie), ponieważ domniemany przeciwnik już rozpoczął grę z kimś innym. Właśnie dlatego powinieneś zainstalować któryś z następujących programów MSN, mIRC lub Snoopers.
Ponadto możesz dodać tag ‘Oil’ lub ‘OnL’ na końcu swojego nicka. Kiedy połączysz się z wormnetem będzie to wskazywać, że masz ochotę zagrać ligowy mecz. Im więcej graczy będzie dodawać ten tag do swojego nicka tym łatwiej będzie sprawdzić czy jest ktoś aktywny i chętny do gry.


1.2- Potwierdzanie wyniku gry

Zaraz po skończeniu meczu powinieneś zalogować się na stronie i zaraportować wynik rozegranej gry. Nie możesz grać z jednym zawodnikiem częściej niż raz na dobę. Standardowo tylko jeden zawodnik powinien złożyć raport, ale możesz wybrać opcję ręcznego potwierdzania raportów złożonych przez twoich przeciwników przez wyłączenie opcji: „automatyczne potwierdzanie moich gier” ("automatically validate my games"), która znajduje się w twoim profilu. Pamiętaj, że jeśli wyłączysz tę opcję, będziesz odpowiedzialny za potwierdzanie raportów bezpośrednio po zakończeniu gier ligowych.


1.3- Zasady ligowe

a) Ustawienia gry
Gra może być rozegrana w następujących systemach: do 1 wygranej rundy, do 2, bądź 3 wygranych rund. Standardowa liczba wygranych wynosi 2, nie może być to zmienione dopóki obaj gracze nie wyrażą na to zgody. Pamiętaj że wszystkie ligowe gry muszą być rozgrywane na kanałach #Anything Goes lub #Ropers Heaven, ponieważ jedynie na nich spychanie robaków za pomocą liny czy bungee jest dozwolone.

b) Schemat ligowy
League-Intermediate jest jedynym schematem, jaki musisz używać grając w tej lidze. Jest on bardzo podobny to standardowego schematu Intermediate, który znajduję się w grze, niemniej jednak zawiera kilka różnic. Czas oczekiwania na możliwość użycia plecaka odrzutowego wynosi 0 tur, bomba kasetowa oraz moździerz mają moc ustawioną na 2. Prawdopodobieństwo pojawienia się skrzynki na mapie wynosi 0 (nie pojawiają się one w ogóle w czasie rozgrywki), zlikwidowano również miny niewypały (każda mina eksploduje po 3 sekundach od momentu aktywacji).

c) Wybór mapy
Teren musi być wygenerowany losowo przez generator map znajdujący się w grze, postaraj się wygenerować w miarę skomplikowaną mapę, aby zminimalizować możliwość łatwych ataków na początku rundy. Miej na uwadze, że w tym schemacie elastyczność graczy jest doceniana, dlatego ważne jest, aby grać na różnych rodzajach map (raz na bardziej skomplikowanych innym razem na mniej). Należy grać na losowym typie terenu (owoce, las, plaża... itd.).
Podczas wyboru mapki do gry warto zwracać uwagę na jakiej odbyła się poprzednia runda, dobrym pomysłem jest gra w systemie wyspa-wyspa-jaskinia-jaskinia (…) lub jaskinia-jaskinia-wyspa-wyspa (…). W każdym bądź razie musisz zagrać mniej więcej na tej samej liczbie wysp i jaskiń, ponieważ tylko tym sposobem umiejętności dwóch graczy będą odpowiednio przetestowane. Ponadto tym sposobem obaj zawodnicy będą mogli rozpocząć grę na wyspie niemal tę samą liczbę razy.

d) Czysta gra (play fair)
Respektuj kolejność pierwszej tury, przy wyborze map nie kieruj się maksymalizacją pozytywnego efektu z tego, iż zaczynasz rundę. Nie wychodź z gry po każdej rundzie, ponieważ jest to irytujące oraz po prostu podejrzane. Poza tym nie powinieneś zmieniać swojego zespołu, broni drużynowej, nazw robaków oraz ich kolejności pomiędzy rundami. Używanie nagrobków, które są zbyt podobne do min, lub baryłek z ropą nie jest również mile widziane.

e) Zakazane błędy/wady w grze (‘bugi’) (recuerda que knockear con la cuerda ninja y el bungee está permitido)

(Błędy które zostały usunięte z gry wraz z najnowszym uaktualnieniem (W:A 3.6.29) są również zakazanie).

f) Dozwolone triki i błędy
Tutaj podano listę dozwolonych trików i błędów które czasami są uważane za błędy, ale są dozwolone ponieważ nie mają wielkiego wpływu na rozgrywkę, lub nie jest możliwe ustalenie czy ktoś używa ich celowo.

g) Rozłączone oraz nieskończone gry
Kiedy runda nie zostanie skończona z powodu nieumyślnego rozłączenia, musi zostać powtórzona chyba, że wynik przerwanej rozgrywki jest oczywisty lub, gdy obaj gracze dojdą do porozumienia w kwestii niepowtarzania rundy. Jeśli uważasz ze nieskończona runda nie powinna być powtórzona (gdyż uważasz, że jej rezultat był oczywisty) powinieneś zamieścić powtórkę na ligowym forum. Runda zostanie obejrzana po czym w możliwie jak najkrótszym czasie zostanie podjęta decyzja.
Kiedy zamierzasz powtórzyć rundę, mapa powinna być podobna do tej, na której rozgrywana była niedokończona runda, poza tym powinien zaczynać ją ten sam zawodnik. Jeśli zaczyna gracz który nie powinien, należy się poddać i rozpocząć rundę jeszcze raz, w wyniku czego prawidłowa kolejność zostanie zachowana.
Jeśli rozłączenie ma miejsce pomiędzy rundami, a nie w ich trakcie, powinieneś również skontaktować się z przeciwnikiem zanim zaraportujesz częściowy wynik. Jeśli skontaktowanie z takim przeciwnikiem okaże się niemożliwe możesz zapytać o zgłoszenie częściowego wyniku (przykładowo wynik 2:1 kiedy graliście do 3 wygranych rund), a kiedy częściowy wynik nie może zostać zaraportowany ponieważ dwaj zawodnicy wygrali taką sama liczbę rund (1-1 lub 2-2) można rozdzielić to na 2 mecze (1-0/0-1 i 2-0/0-2).

h) Fałszywe konta/wiele kont jest zabronione i skutkuje banem. Jeśli chcesz zmienić swoją nazwę porozmawiaj na ten temat z adminem

Ranking Otwartej Ligi Intermediate

2.1- Aktywność

Kolumna aktywności na rankingowej stronie pokazuje liczbę gier (nie rund) rozegranych w ciągu ostatnich 20 dni, kiedy licznik pokazuje 0 pole nieaktywnego zawodnika zmieni kolor na czerwony. Po 60 dniach, w czasie których dany zawodnik nie rozegra żadnej ligowej gry, zostanie on usunięty z rankingu, ale wszystkie jego wyniki zostaną zachowane w bazie danych i w każdym momencie będzie on mógł wrócić do ligi.


2.2- Passa

Kolumna passa (streak) pokazuje ostatnią serię wygranych bądź przegranych gier(nie rund). Zielona strzałka obok cyfry 5 oznacz że dany gracz wygrał ostatnie 5 meczy które rozegrał, natomiast czerwona strzałka obok cyfry 5 oznacza ze zawodnik przegrał ostatnie 5 gier. Jeśli masz passę wygranych gier, to ilekroć przegrasz jakąś grę zamieni się ona na passę -1, z kolei jeśli masz negatywną passę po wygranym meczu zamieni się ona na +1.


2.3- Punkty

Punkty, które posiada każdy gracz są w tej lidze w zasadzie dodatkiem oczekiwanego współczynnika wygranych przeciwko każdemu graczowi w lidze (skorygowane o punkty które posiadają). Dlatego oczekiwany współczynnik wygrywania równy 25 % przeciwko graczowi z 1000 punktów nagrodzi cię połową punktów oczekiwanej proporcji wygranych 50% przeciwko innemu graczowi z 1000 punktów, a oczekiwana proporcja wygranych 50% przeciwko graczowi z 1000 punktów nagrodzi cię połową punktów z oczekiwanej proporcji wygranych gracz z 2000 punktów.
Oczekiwany współczynnik wygrywania jest proporcją rund które spodziewasz się wygrać z danym zawodnikiem jeśli rozegrasz z nim sporo gier, także ma na niego wpływ proporcja rund które już wygrałeś, przez ilość rund które z danym zawodnikiem rozegrałeś oraz oczekiwany współczynnik wygrywania który posiada przeciwnik. Także to co ma znaczenie to ilość rund które rozegrałeś z kimś oraz ile z tych rund wygrałeś a nie indywidualne wyniki. Jeśli przegrałeś 12 rund pod rząd przeciwko poszczególnemu graczowi a następnie wygrałeś 2:1 ,nie dostaniesz zbyt wielu punktów ponieważ prawdziwy rezultat w danym sezonie zmienił się z 0-12 na 2-13.
Pyzatym punkty które otrzymałeś za grę z danym zawodnikiem zmieniają się wraz ze zmiana ilości punktów która posiada przeciwnik. Na przykład jeśli rozegrałeś mecz z graczem który dopiero co dołączył do ligi i ma bardzo mało punktów za zwycięstwo z nim dostaniesz niewiele punktów. jednak jeśli zawodnik ten podniesie swoją pozycje w rankingu poprzez rozegranie większej ilości meczy ty również dostaniesz dodatkowe punkty mimo ,iż nie rozegrasz żadnej nowej gry przeciwko niemu. Ponadto niema znaczenia czy wygrasz z kimś na początku sezonu 10-0 czy tez pod koniec, liczy się to że na końcu sezonu twój rezultat przeciwko niemu wynosi 10-0 a nie to kiedy rozegrałeś dane gry.


2.4- Rankingowe wytyczne
2.5- Sezony

a) Przegląd
Liga posiada 2 drogi analizowania rozegranych gier oraz generuje 2 różne rankingi: sezonowy ranking jest w rzeczy samej krótkoterminowym rankingiem, w którym gry przestają być ważne po 90 dniach, a w długoterminowym rankingu (ranking ogólny) gry są ważne przez okres 365 dni (rok).
Każdy sezon kończy się po 3 miesiącach, a na końcu gracze z najlepszymi osiągnięciami zostaną nagrodzeni medalami, które zostaną umieszczone w ich profilach. Ponadto czołowa ósemka zagra w fazie pucharowej, tak więc są dwie możliwości, aby wygrać dany sezon: pierwsza to zająć pierwsze miejsce w rankingu, a druga to wygrać fazę pucharową. Możesz zobaczyć wyniki poprzednich sezonów na naszej stronie w sekcji Historia.

b) Sezonowy ranking
Kiedy kończy się dany sezon, ranking który widzisz jest rezultatem analizy wszystkich gier rozegranych w czasie tego sezonu, nie ma znaczenia kiedy rozegrałeś dane mecze jeśli były rozegrane w ciągu (sezonu) ostatnich 90 dni.
Wyniki nie zostają zresetowane wraz z końcem sezonu (lub z początkiem następnego), zamiast tego będą one usuwane na bieżąco kiedy minie 90 dni od czasu ich rozegrania. Oznacza to, że w czasie 2 sezonu gry rozegrane w trakcie 1 sezonu będą stopniowo usuwane aż do końca 2 sezonu (pod koniec drugiego sezonu w rankingu nie będzie żadnych wyników z poprzedniego sezonu). Oczywiście punkty zebrane w pierwszym sezonie nie będą miały żadnego wpływu na wyniki sezonu drugiego, z powodów opisanych w punkcie „rankingowe wytyczne” oraz przez wzgląd na fakt, że z końcem drugiego sezonu, wszystkie gry rozegrane podczas sezonu pierwszego będą już skasowane.

c) Faza pucharowa
Faza pucharowa jest w rzeczy samej pucharem rozgrywanym w systemie nagła śmierć, gdzie 8 najlepszych zawodników rozegra mecze do 3 wygranych rund(najlepszy z 5). Finaliści rozegrają mecz do 4 wygranych (najlepszy z 7) aby wybrać jedynego zwycięzcę(medal brązowy i srebrny nie zostaną przydzielone).
Jeżeli jeden z zawodników nie weźmie udziału w pucharze, zostanie on zastąpiony przez zawodnika znajdującego się tuz za czołową ósemką. Zawodnicy którzy znajdują się niżej niż zawodnik który wycofał się z fazy pucharowej zostaną przesunięci 1 pozycje wyżej a zawodnik spoza ósemki zajmie ostatnia pozycje premiowana udziałem w pucharze. Kto będzie grał z kim zależy od pozycji w rankingu, wyjaśnia to poniższe drzewko:


2.6- Ogólny ranking

Jest to po prostu sezon który zamiast trwać 3 miesiące trwa cały rok (365 dni). Każda gra, którą rozegrasz zostanie umieszczona w dwóch rankingach, jedynie dla sezonowego rankingu gry, które rozegrałeś tracą ważność po 90 dniach, podczas gdy dla ogólnego rankingu rozegrane gry tracą ważność dopiero po 365 dniach. Oczywiście kiedy sezon ma 91 dni gry tracą ważność po 91 dniach, a gdy ogólny ranking tyczy się roku przestępnego, gry tracą ważność po 366 dniach.
Za każdym razem kiedy widzisz ten ranking, widzisz gry rozegrane w ciągu ostatnich 365(6) dni, pod koniec roku zawodnicy którzy osiągnęli czołowe miejsca w rankingu zostaną nagrodzeni medalami, a gracz z pierwszej pozycji zostanie nazwany najlepszym graczem danego roku.


Twoje konto

Kiedy logujesz się na stronie zostaniesz przekierowany do miejsca, gdzie możesz raportować mecze, wgrywać powtórki meczy, które rozegrałeś, edytować swój profil, dodawać komentarze, oceny oraz nagrody dla innych zawodników.

3.1- Twoje gry

W tej tabeli możesz uprawomocniać gry, które rozegrałeś poprzez wybranie osoby z która grałeś oraz podanie wyniku rozgrywki. Jeśli popełniłeś błąd, wybierz fałszywy raport z ‘gry oczekujące na potwierdzenie przez twojego przeciwnika’ ("Games waiting to be validated by your opponent") i naciśnij ‘skasuj’ (‘undo’) zanim twój przeciwnik potwierdzi raport. Bądź ostrożny podczas składania raportów, ponieważ jeśli twój przeciwnik ma włączona opcję automatycznego uprawomocniania gier nie będziesz mógł naprawić swojej pomyłki i będziesz zmuszony prosić administratora o pomoc.
Jeśli wyłączysz opcję automatycznego uprawomocniania gier, gry zaraportowane przeciwko tobie zostaną pokazane w kolumnie ‘gry, które musisz uprawomocnić’ ("games you still have to validate"). Jeśli zdecydujesz się na wyłączenie tej opcji proszę raportuj swoje gry (wygrane i przegrane) tak szybko jak to możliwe.


3.2- Profil

Aby zobaczyć swój profil, czy innych graczy, wystarczy kliknąć na ikonie „gracze” po lewej stronie menu, gdzie wchodząc możesz wybrać sortowanie graczy ze względu na kraj, klan czy nick. Możesz edytować swój profil logując się i klikając na „Twój profil”, gdzie możesz zmienić swoje hasło, dane personalne, dodać lub zmienić zdjęcie oraz włączyć lub wyłączyć automatyczne potwierdzanie raportów.

a) Wskaźniki umiejętności (puntaje habilidad)
Pokazują one średnią wartość uzyskaną od innych graczy (ich subiektywne odczucie), pokazując co inni ludzie myślą o poszczególnych aspektach twojej gry. Aby ocenić jakiegoś gracza wystarczy zalogować się i kliknąć na "Ranking, oceny”, gdzie będziesz mógł wybrać gracza i go ocenić.
Każdy może oceniać każdego, ale ważne jest aby gracze starali się oceniać innych możliwie jak najobiektywniej. Wskazane jest także, aby nie oceniać kogoś, z kim rozegraliśmy mało meczy. Wykorzystywanie tej opcji do celowego pokrzywdzenia (np. wystawianie oceny 1, kiedy to znamy tego zawodnika i wiemy, że tak naprawdę gra dużo lepiej) nie będzie tolerowane.

b) Awards given by other players (Nagrody przyznawane przez graczy)
Nagrodami są małe ikony przyznawane przez innych graczy celem wyróżnienia w posługiwaniu się danymi brońmi. Przykładowo, jeżeli twój przeciwnik wykonał w meczu ciekawy meksykański lot (mexican flight), możesz go wynagrodzić ikoną liny (rope). Aby kogoś wynagrodzić, po zalogowaniu się wejdź w "Rankings, ratings" a tam wybierz gracza oraz ikonę, którą chcesz mu przyznać.

c) Tournament medals (Medale turniejowe)
Medale zebrane przez gracza w różnych turniejach (niekoniecznie w turniejach NNN) oraz w tej lidze będą przechowywane, żeby wszyscy mogli je zobaczyć.

d) Trainings and Missions (Treningi i Misje)
Otwarta liga intermediate oferuje zewnętrzne pojedynki przeznaczone do pomocy graczom w podnoszeniu ich umiejętności, które w przyszłości będą mogli wykorzystać podczas normalnych gier. Pokazane tutaj medale zdobywane są poprzez wykonywanie misji, chociaż prawdziwa nagrodą za ukończenie misji jest doskonalenie umiejętności.



Login
I'm new!
I forgot my password!